Αρχική Ειδήσεις Καλεντάρι Αποτελέσματα Ενημέρωση Εικόνες Άρθρα Εξοπλισμός Forum Διαφήμιση
Trinews.gr NSCoaching My Athlete Tolo Energy Triathlon Energy Races Kasimis Training
Mizuno
18 Νοέ 19
Όγδοος με 2.39.44 στη Βερόνα ο Κώστας Καρακώστας, νικητής κατηγορίας
Επιμέλεια: Κώστας Παλάντζας
Όγδοος με χρόνο 2.39.44 / 2.39.38 τερμάτισε ο Κώστας Καρακώστας στον Μαραθώνιο της Βερόνα το πρωί της Κυριακής. Ο δρομέας του Marathon Club πήρε μάλιστα την πρώτη θέση στην κατηγορία Μ45.
18 Νοέ 19
Φοβερό παγκόσμιο ρεκόρ στα 15χλμ η Letesenbet Gidey με 44:21
Επιμέλεια: Γρηγόρης Σκουλαρίκης
Καταπληκτική εμφάνιση πραγματοποίησε η Letesenbet Gidey στον αγώνα δρόμου 15χλμ των 7 λόφων "Zevenheuvelenloop" που έγινε χτες 17/11 στο Nijmegen της Ολλανδίας. Η δρομέας από την Αιθιοπια έτρεξε την απόσταση σε 44:21 συντρίβοντας το προηγούμενο παγκόσμιο ρεκόρ
05 Νοέ 19
Συμμετοχή 94 Ελλήνων στο μαραθώνιο και προσκύνημα στην Πόλη!
Επιμέλεια: Ηρακλής Αθανασόπουλος
Αγωνιστική μετοχή στον 41ο Istanbul maratonu και προσκύνημα στην Πόλη συνδύασαν 94 Ελληνες δρομείς. Τερμάτισαν 61 στο μαραθώνιο και 33 στα 15 χλμ.  Ας δούμε την περιεκτική περιγραφή του Ευθύμη Τζώρτζη των «Οι Δρομείς Πάρκου Τρίτση/Mustukuluru Running Team”
03 Νοέ 19
Kamworor και Jepkosgei θριάμβευσαν στον 49ο μαραθώνιο της Νέας Υόρκης
Δύο Κενυάτες, ο 27χρονος Geoffrey Kamworor και η 26χρονη Joyciline Jepkosgei αναδείχθηκαν νικητές με σχετική ευκολία στην 49η έκδοση του μαραθωνίου TCS New York city, τον σπουδαιότερο, τον δημοφιλέστερο και τον πολυπληθέστερο αγώνα των 42195μ στον κόσμο! Οι επιδόσεις τους 2ω08:13
31 Οκτ 19
1ω17:16 ο 53χρονος Γκίκας στον «ημι» της Ποντγκόριτσα
Ενατος γενικής με την σπουδαία τελική καταγραφή της 1ω 17:16 κατατάχθηκε ο 53χρονος Ευάγγελος Γκίκας στον ημιμαραθώνιο του 26ου Podgoricki maraton στο Μαυροβούνιο. Παράλληλα κατέλαβε την 7η θέση στους άνδρες.
28 Οκτ 19
Μαραθώνιος Φρανκφούρτης: Τα αποτελέσματα όλων των Ελλήνων!
Σπουδαία επίδοση με 2ω50:43/2ω50:52 κατέγραψε η 42χρονη Ντενίζ Δημάκη, την 4η καλύτερη εφετινή για Ελληνίδα μαραθωνοδρόμο στο σημερινό «Mainova» Frankfurt marathon. Κατέλαβε τις θέσεις 4η της F40, 41η στις γυναίκες και 506η της γενικής.  Ταχύτερα έχουν τρέξει σε 2ω35:31 η Γκλόρια Πριβιλέτζιο
28 Οκτ 19
Η Aiyabei 2ω19:10 στη Φρανκφούρτη 4η καλύτερη επίδοση στον κόσμο!
«Εσπασε» η εκ Κένυας Valary Jemeli Aiyabei το φράγμα των 2ω20 στην 38η έκδοση του μαραθωνίου «Mainova” της Φρανκφούρτης. Ετρεξε τα 42195μ σε 2ω19:10, κατέγραψε την 4η καλύτερη εφετινή επίδοση και την 12η όλων των εποχών στον κόσμο.
27 Οκτ 19
Flash News: Δημάκη και Σκουλαρίκης ξεχώρισαν ανάμεσα σε περισσότερες από 120 ελληνικές συμμετοχές στο Μαραθώνιο της Φρανκφούρτης
Περισσότεροι από 120 Έλληνες έτρεξαν σήμερα στην Φρανκφούρτη, στον διάσημο Mainova Frankfurt Marathon. Ο αγώνας είναι ακόμη σε εξέλιξη! Η Ντενίζ Δημάκη ξεχώρισε από Ελληνικής πλευράς στις γυναίκες καθώς σημείωσε 2:50:43 2:50:52.
26 Οκτ 19
Ωκύποδες … Αβραάμης και Devrim στο 1ο Energy Run Λακατάμιας
Γρήγορες κούρσες συνέβησαν εκεί στη Λακατάμια της όμορφης Κύπρου μας και μαζί με τους πολυάριθμους μετέχοντες δρομείς πιστοποίησαν την απόλυτη επιτυχία της 1ης φιλανθρωπικής έκδοσης του δρομικού γεγονότος Energy run
24 Οκτ 19
12ος ο Κατερινόπουλος με 2ω51:36 στο Essen. 3ω57:09 η Κολέτα στη Λισαβώνα. Έλληνες στο Bruge
Διπλή διάκριση κατέκτησε ο 32χρονος Ηλίας Κατερινόπουλος στο 57ο διεθνή μαραθώνιο «innogy» του Essen. Κάλυψε τα 42195μ σε 2ω51:36/2ω51:39 και κατέλαβε την 12η θέση της γενικής. Παράλληλα αναδείχθηκε 8ος στο Ευρωπαικό πρωτάθλημα κωφών που φιλοξενήθηκε
22 Οκτ 19
Εκπληκτικός Ζαγκανάς: 2ω29:39, 5η επίδοση του 2019! Πολλοί Έλληνες στο Άμστερνταμ.
Την 5η καλύτερη επίδοση της χρονιάς πέτυχε ο 40χρονος Σταύρος Ζαγκανάς στο Αμστερνταμ. Ετρεξε εκεί στον tcs marathon τα 42195μ σε 2ω29:44/2ω29:39! Επίσης βελτίωσε κατά 2:59 την ατομική επίδοσή του (2ω32:38 Eidhoven 14 Οκτ 2018). Ταχύτερα έχουν τρέξει οι
21 Οκτ 19
Δεύτερη η Εθνική Ενόπλων στο Budapest NATO Run, 2ος ο Ζερβάκης στη γενική κατάταξη
Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η Εθνική Ελλάδας Ενόπλων Δυνάμεων και Σωμάτων Ασφαλείας στη Βουδαπέστη, στο Budapest NATO Run. Με τους Γιάννη Ζερβάκη, Θεόδωρο Τσολάκη, Αλέξη Πασπάτη κατέλαβε τη 2η θέση στο ομαδικό.
19 Οκτ 19
12η η Γούπου – 27ος ο Μπέκας στο μαραθώνιο της Σόφιας
Περίοπτες θέσεις τελικής κατάταξης κατέλαβαν η 28χρονη Τάνια Γούπου του ΑΓΣ «Ανατολή» ΝΙ και ο 26χρονος Βασίλης Μπέκας του ΣΔ Ξάνθης στο δρομικό γεγονός Wizz Air Sofia marathon. Η Τάνια βρέθηκε στην 12η θέση (128η γενικής) του ημιμαραθωνίου των γυναικών
19 Οκτ 19
Δεκατρείς Ελληνες στο μαραθώνιο Koln Rhein energie
Δεκατρείς δρομείς μας τερμάτισαν στην 23η έκδοση του δρομικού γεγονότος Rhein energie της Κολωνίας, 7 στο μαραθώνιο και 6 στον ημιμαραθώνιο.  Την καλύτερη εμφάνιση πραγματοποίησε ο 40χρονος Δημήτρης Λασκαράτος
16 Οκτ 19
2ω39:07 ο Μαγγίνας νικητής στη Μ35 του Βουκουρεστίου
Σπουδαία επιτυχία κατέγραψε ο 37χρονος Δήμος Μαγγίνας μετέχοντας στην 12η έκδοση του μαραθωνίου Raiffaisen Bank του Βουκουρεστίου. Διέτρεξε την κλασσική απόσταση σε 2ω39:07/2ω39:10 και κατέκτησε την πρωτιά της ηλικιακής κατηγορίας Μ35-44 (11ος  γενικής και 9ος στους άνδρες)
01 Νοέ 19
Τρέχεις στον Αυθεντικό Μαραθώνιο; Πέτυχε τον χρόνο-στόχο σου και μπορεί να είσαι εσύ μαζί με δύο υποστηρικτές σου που θα πετάξεις με την AEGEAN για να τρέξεις τον επόμενο σου Μαραθώνιο Δρόμο!
Ο Μαραθώνιος δεν είναι απλά ένα αγώνισμα, είναι ένα ταξίδι εμπειριών, συναισθημάτων και βιωμάτων πάνω στη διαδρομή του αγώνα των 42,2χλμ και όλων αυτών των διαδρομών και των χιλιομέτρων που έτρεξες και σε έφεραν μέχρι τη γραμμή της εκκίνησης.
30 Οκτ 19
Θα τρέξεις στον Αυθεντικό Μαραθώνιο της Αθήνας; Φέτος θα σπάσουμε μαζί τον «τοίχο» στα 31χλμ της διαδρομής
Με την ενεργοποίηση του AVRA Wave, για πρώτη φορά οι υποστηρικτές ενώνουν τη δύναμή τους και βρίσκονται στο πλευρό των μαραθωνοδρόμων, καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα
23 Οκτ 19
Wave Ultima 11 Amsterdam edition. Το επίσημο παπούτσι του Μαραθώνιου Άμστερνταμ 2019
Η Mizuno, σε συνεργασία με το μουσείο Rembrandt στην Ολλανδία, παρουσιάζει τη συλλεκτική έκδοση του Wave Ultima 11 το οποίο θα είναι για φέτος το επίσημο παπούτσι του μαραθωνίου του Amsterdam. Ο πίνακας του Rembrandt ¨Νυχτερινή περίπολος¨
14 Οκτ 19
Fresh Foam Beacon v2
Στο κεφάλαιο των προπονητικών παπουτσιών έρχεται το νέο Fresh Foam Beacon v2 να ανατρέψει τα δεδομένα που ήξερες μέχρι τώρα.

©2005-2019 RunningNews.gr: Τα πάντα για το τρέξιμο, το δρομέα και τους αγώνες δρόμου. Ενημέρωση, Αρθρογραφία, Φωτογραφίες, Βίντεο, Φόρουμ - Όροι Χρήσης
Επικοινωνήστε μαζί μας για οτιδήποτε επιθυμείτε στο info [at] runningnews [dot] gr - Αν επιθυμείτε να διαφημιστείτε στο RunningNews.gr δείτε εδω

SportsWeb.gr Network: RunningNews.gr - trinews.gr - Runster.gr - Energy Races - duathlon.gr - Nutrition News - Fitness Pulse