Αρχική Ειδήσεις Καλεντάρι Αποτελέσματα Ενημέρωση Εικόνες Άρθρα Εξοπλισμός Forum Διαφήμιση

Marathon Half Marathon

X-treme Stores
30 Ιουν 22
Μεγάλος νικητής του Diamond League Στοκχόλμης ο Μίλτος Τεντόγλου!
Ο άλτης του Γιώργου Πομάσκι, μπορεί να χρειάστηκε τέσσερις προσπάθειες για να βρει το ρυθμό του, ωστόσο για μια ακόμη φορά λειτούργησε αποτελεσματικά πετυχαίνοντας 8,31 μ. (1,7) και κατακτώντας τη νίκη στον αγώνα της σειράς Diamond League.
30 Ιουν 22
Μεσογειακοί Αγώνες: Δεν τερμάτισε τα στιπλ ο Σταμούλης. Η Γναφάκη στον τελικό των 400 μ. εμπ., ο Νυφαντόπουλος των 100 μ.
Ο Γιώργος Σταμούλης αγωνίστηκε στον απευθείας τελικό των 3.000 μ. στιπλ, ωστόσο εγκατέλειψε την κούρσα του στα 1.600 μέτρα, καθώς δεν μπόρεσε να ανταπεξέλθει στον γρήγορο ρυθμό.
30 Ιουν 22
Νέο φανταστικό παγκόσμιο ρεκόρ Duplantis!
Επιμέλεια: Κώστας Παλάντζας
Κάνοντας 6.16, ο Duplantis πέτυχε νέο φανταστικό παγκόσμιο ρεκόρ στο επί κοντό στο Diamond League, αυτή τη φορά στον ανοιχτό στίβο.
30 Ιουν 22
Μεσογειακοί Αγώνες: Χάλκινο μετάλλιο για τον Γιάννη Νυφαντόπουλο με νέο ατομικό ρεκόρ
Ο Γιάννης Νυφαντόπουλος χάρισε το πρώτο μετάλλιο στη χώρα μας στους Μεσογειακούς Αγώνες του Οράν στην Αλγερία. Ο έμπειρος αθλητής τερμάτισε τα 100 μ. σε 10.28 και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο βελτιώνοντας παράλληλα και το ατομικό του ρεκόρ το οποίο ήταν 10.30 από το 2018.
27 Ιουν 22
Παγκύπριο Πρωτάθλημα Στίβου. Όλα όσα έγιναν το Σαββατοκύριακο, και τα αποτελέσματα
Το Παγκύπριο Πρωτάθλημα Στίβου έγινε το Σαββατοκύριακο στη Λεμεσό. Μέσα από τα ρεπορτάζ της Ομοσπονδίας ΚΟΕΑΣ, δείτε όλα όσα έγιναν, κατά χρονική σειρά :
26 Ιουν 22
Νέο μεγάλο ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΕΚΟΡ η McLaughlin στα 400μ εμπ.
Επιμέλεια: Γρηγόρης Σκουλαρίκης
Νέα εκπληκτική εμφάνιση πραγματοποίησε η Sydney McLaughlin η οποία κατέρριψε στο εθνικό πρωτάθλημα των ΗΠΑ το δικό της παγκόσμιο ρεκόρ στα 400μ εμπόδια με χρόνο 51.41 κερδίζοντας βεβαίως και το χρυσό μετάλλιο.
19 Ιουν 22
Βαλκανικό Πρωτάθλημα Β ΗΜΕΡΑ : Μεγάλα ατομικά ρεκόρ από τους Καραγιάννη και Περιστέρη
Ιδιαίτερα αποδοτική ήταν η  παρουσία της χώρας μας στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα, που έγινε στην πόλη Κραϊόβα της Ρουμανίας. Η εθνική μας ομάδα κατέκτησε την πρώτη θέση τόσο στον πίνακα των μεταλλίων με εννέα χρυσά έξι ασημένια και εννέα χάλκινα, όσο και στον πίνακα της βαθμολόγησης
18 Ιουν 22
Βαλκανικό Πρωτάθλημα Α ΗΜΕΡΑ : Καλές παρουσίες από την ομάδα μας στη Ρουμανία. 5η η Μαρινάκου, 8ος Αναγνώστου
Η Ραφαέλα Σπανουδάκη κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στα 100 μ., ωστόσο δεν το συνδύασε με την επίδοση που θα ήθελε. Η αθλήτρια του Κώστα Βογιατζάκη πέτυχε 11.53 στον τελικό, ωστόσο νωρίτερα στον ημιτελικό είχε σημειώσει 11.59.
16 Ιουν 22
Μεγάλος νικητής του Diamond League Όσλο ο Μίλτος Τεντόγλου!
Ο κορυφαίος άλτης του μήκους στον κόσμο αναδείχθηκε σήμερα νικητής στη διοργάνωση του Όσλο με άλμα στα 8,10 μ., σε έναν αγώνα όπου τα δύο πρώτα άλματα έγιναν με πολύ δυνατή βροχή και στο σύνολο οι έξι προσπάθειες σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο.
11 Ιουν 22
Σπουδαίο ατομικό για την Μαρινάκου και 5η επίδοση όλων των εποχών στα 5.000 μ.
Η αθλήτρια του Σταύρου Καρρέ αγωνίστηκε στο μίτινγκ της Ναντ, στη Γαλλία και τερμάτισε πέμπτη με 15.50.23. Η αθλήτρια κατάφερε να σταθεί σε μία κούρσα με 20 αθλήτριες και να κρατήσει μέχρι το τέλος τις δυνάμεις της προκειμένου να πετύχει μια επίδοση ανάλογη της κατάστασης της.
05 Ιουν 22
Ντεμπούτο Τεντόγλου στα Diamond League με νίκη και άλμα στα 8,27 μέτρα

Ο Μίλτος Τεντόγλου ξεκίνησε ιδανικά τη συμμετοχή του στη σειρά αγώνων Diamond League,  κατακτώντας την πρώτη θέση στον αγώνα του Ραμπάτ με άλμα στα 8,27 μέτρα.

29 Μαϊ 22
Καλές εμφανίσεις Δεληγιάννη, Μαρινάκου, Σταμούλη και άλλων δρομέων ημιαντοχής σε Ευρώπη και ΗΠΑ
Η Αναστασία Μαρινάκου έτρεχε στην δεύτερη σειρά και τερμάτισε στην έβδομη θέση σε 4.21.58, σε έναν προπονητικό για εκείνη αγώνα. Ο Ξενιδάκης, λίγες ημέρες από το ρεκόρ στην Καλαμάτα, σημείωσε 1.50.48 κατέλαβε την όγδοη θέση κι έδειξε σταθερότητα ενόψει της συνέχειας
28 Μαϊ 22
Ατομικό ρεκόρ για τον Μάριο Αναγνώστου, καλή παρουσία για την Τσουπάκη στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο 10.000 μ.
Ο αθλητής μετείχε σήμερα στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο 10.000 μ., που έγινε στο Πασέ της Γαλλίας σε μια διοργάνωση όπου το βασικό ζητούμενο ήταν να εκμεταλλευτεί τον συναγωνισμό και  να πετύχει ατομικό ρεκόρ.  Ο Αναγνώστου τερμάτισε έκτος στην πρώτη τελική σειρά σε 29.15.92
22 Μαϊ 22
Πολύ καλά Τσάκαλος και Τσουπάκη στα 5.000μ. - Κορυφαίες επιδόσεις από την Ειρήνη Βασιλείου σε 300 και 600μ.
Η Ειρήνη Βασιλείου αγωνίστηκε σήμερα στο μίτινγκ της Λοζάνης και επέλεξε στο πλαίσιο της προετοιμασίας της για τους αγώνες που ακολουθούν, να έχει παρουσία σε δύο μη ολυμπιακά αγωνίσματα.
15 Μαϊ 22
Νέο ατομικό ρεκόρ για την Δεληγιάννη στα 800 μ. Πεντάρι 16.33.73 από τη Λαβασσά
ΣΕΓΑΣ
Η Έλλη Δεληγιάννη αγωνιζόμενη στους περιφερειακούς κολεγιακούς αγώνες PAC12 στο Γιουτζίν, πρόσθεσε μία ακόμη καλή παρουσία στο ενεργητικό της.

11 Ιουν 22
ΟΠΑΠ MARATHON expo 2022 - Εκεί όπου αθλητισμός και πολιτισμός τέμνονται δημιουργικά
Η ΟΠΑΠ MARATHON expo, η μεγαλύτερη εμπορική έκθεση αθλητικών ειδών και εξοπλισμού στην Ελλάδα, θα πραγματοποιηθεί για άλλη μία χρονιά στο εκθεσιακό κέντρο Κλειστό Π. Φαλήρου (πρώην TAE KWON DO) από τις 9 έως και τις 12 Νοεμβρίου 2022.
25 Μαϊ 22
Το Run σου γίνεται πλέον Aκόμη Γρηγορότερο με το Νέο Δρομικό Παπούτσι της Under Armour HOVR™ MACHINA 3!
Η Under Armour μας εκπλήσσει ευχάριστα για ακόμη μια φορά δημιουργώντας ένα νέο και τεχνολογικά εξελιγμένο Running παπούτσι το οποίο θα ικανοποιήσει πλήρως και τους πιο απαιτητικούς λάτρεις του τρεξίματος.
20 Απρ 22
Η άσκηση στο επόμενο επίπεδο με το νέο myathlete hub
Η φετινή άνοιξη είναι ακόμα πιο ανθηρή για τους λάτρεις της άσκησης, αλλά και όλους εκείνους που προσεγγίζουν την ευεξία και την καλή υγεία μέσω της γυμναστικής και της σωστής διατροφής. Το myathleteάνοιξε ξανά τις πόρτες του στο νέο δικό του χώρο και τα σχόλια όσων έσπευσαν ήδη να το επισκεφτούν, είναι διθυραμβικά!
13 Απρ 22
HUAWEI WATCH GT Runner: Το απόλυτο smartwatch που ικανοποιεί και τον πιο απαιτητικό δρομέα
Η HUAWEI κάνει εντυπωσιακό ντεμπούτο στον χώρο των smartwatches, παρουσιάζοντας το εμβληματικό HUAWEI GT Runner, ανοίγοντας νέους ορίζοντες στην απόδοση των δρομέων.

©2005-2021 RunningNews.gr: Τα πάντα για το τρέξιμο, το δρομέα και τους αγώνες δρόμου. Ενημέρωση, Αρθρογραφία, Φωτογραφίες, Βίντεο, Φόρουμ - Όροι Χρήσης
Επικοινωνήστε μαζί μας για οτιδήποτε επιθυμείτε στο info [at] runningnews [dot] gr - Αν επιθυμείτε να διαφημιστείτε στο RunningNews.gr δείτε εδω

SportsWeb.gr Network: RunningNews.gr - trinews.gr - Runster.gr - Energy Races - duathlon.gr - Nutrition News - Fitness Pulse