X-treme Stores

13 Αυγ 17
Λονδίνο 2017, 50χλμ βάδην: Παγκόσμιο Ρεκόρ η Henriques στις γυναίκες - Σαρωτικός ο Diniz στους άνδρες
Επιμέλεια: Γρηγόρης Σκουλαρίκης
Με δυο μεγάλους πρωταγωνιστές ολοκληρώθηκε πριν από λίγο το αγώνισμα των 50χλμ βάδην για άνδρες και γυναίκες στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του Λονδίνου. Αυτοί ήταν ο Γάλλος Yohann Diniz και η Πορτογαλίδα Inês Henriques
13 Αυγ 17
Λονδίνο 2017: 24η η Ντρισμπιώτη, δεν τερμάτισε η Ζαπουνίδου. Στο φίνις η νικήτρια
Επιμέλεια: Κώστας Παλάντζας
Την 24η θέση κατέλαβε η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη στα 20 χιλιόμετρα βάδην γυναικών στο Λονδίνο πετυχαίνοντας χρόνο 1.32.03. Η Δέσποινα Ζαπουνίδου εγκατέλειψε. Τα περάσματα της
13 Αυγ 17
Δραματικό φίνις και στο 20αρι των ανδρών. 42ος ο Παπαμιχαήλ
Όπως στις γυναίκες (24η η Ντρισμπιώτη, δεν τερμάτισε η Ζαπουνίδου. Στο φίνις η νικήτρια), έτσι και στους άνδρες η 1η θέση στα 20 χιλιόμετρα βάδην στο Λονδίνο κρίθηκαν στα τελευταία μέτρα
16 Ιουλ 17
Μπίντγκοζ 2017: Επιστροφή Τσαμουδάκη ...ένατη θέση και ατομικό ρεκόρ
Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Ζαχαρίας Τσαμουδάκης στην πρώτη του συμμετοχή σε Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ23.
10 Ιουλ 17
Εκτός Λονδίνου και κάθε αγώνα ο Ολυμπιονίκης του βάδην λόγω βιολογικού διαβατηρίου
Ο Ματέι Τοτ, νικητής του αγώνα των 50 χιλιομέτρων βάδην στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο ντε Τζανέιρο και παγκόσμιος πρωταθλητής στο ίδιο αγώνισμα στο Πεκίνο, το 2015, τιμωρήθηκε από την IAAF
21 Μαϊ 17
Η Ζαπουνίδου έπιασε το όριο για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του Λονδίνου (UPDATED)
Μεγάλωσε η λίστα με τα ονόματα των αθλητών και αθλητριών, που έχουν πιάσει τα όρια για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του Λονδίνου, αφού σε αυτήν  προστέθηκε το όνομα της Δέσποινας Ζαπουνίδου.
08 Απρ 17
Χρυσό ο Παπαμιχαήλ στο Βαλκανικό Βάδην στη Φλώρινα. Τα αποτελέσματα. Ντρισμπιώτη και Παπαμιχαήλ νικητές στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Στην Φλώρινα έγινε σήμερα το Βαλκανικό Πρωτάθλημα βάδην και μαζί το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 20χλμ βάδην Α/Γ και Νέων. Η χώρα μας κατέκτησε επτά μετάλλια στο σύνολο και κατέλαβε την δεύτερη θέση

02 Απρ 17
Έπιασαν το όριο για το Παγκόσμιο Ντρισμπιώτη και Παπαμιχαήλ στο γκραν πρι του βάδην στο Rio Maior
Επιμέλεια: Ηρακλής Αθανασόπουλος
Σπουδαίες εμφανίσεις πραγματοποίησαν οι δύο πρωταθλητές του βάδην, η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη και ο Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ, στο γκραν πρι του βάδην στο Rio Maior της Πορτογαλίας.

13 Μάρ 17
Άψογη διοργάνωση, καλές επιδόσεις στο 1ο Φεστιβάλ Βάδην Πάτρας
Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε στην Πάτρα την Κυριακή 12 Μαρτίου, το πρώτο φεστιβάλ Βάδην με την επωνυμία 1ο «Coffeebrands Patras Race Walking Festival» στο οποίο σημειώθηκαν
17 Ιαν 17
Η Henriques με 4:08:26 πέτυχε το πρώτο ρεκόρ κόσμου στα 50 χλμ βάδην
Το πρώτο επίσημο ρεκόρ κόσμου των 50 χλμ βάδην πέτυχε η Πορτογαλίδα Inês Henriques. Η ικανοτάτη βαδίστρια κάλυψε την υπεραπόσταση σε 4ω08:26 την περασμένη Κυριακή στη διάρκεια
15 Ιαν 17
Ο Γιάννης Βαΐτσης νικητής στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 50χλμ βάδην - Όλα τα αποτελέσματα
Ο Γιάννης Βαΐτσης αναδείχθηκε νικητής στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 50χλμ βάδην Ανδρών στις εγκαταστάσεις του Σχινιά.
19 Αυγ 16
Ρίο 2016, 50χλμ βάδην: Άτυχος ο Diniz, πολλές ανακατατάξεις, τελικός θριαμβευτής ο Toth
Κατά τη διαρκεια των 50.000 μέτρων βάδην στο Ρίο, με άσχημο τρόπο ήρθε στην επικαιρότητα το θέμα
19 Αυγ 16
Ρίο 2016: 28ος με 3.59.21 ο Παπαμιχαήλ στα 50.000 βάδην
Σε ιδιαίτερα δύσκολες συνθήκες έγιναν στο Ρίο τα 50.000 μέτρα βάδην των Ολυμπιακών αγώνων
19 Αυγ 16
Ρίο 2016: Πολύ καλή παρουσία από Ντρισμπιώτη, το πάλεψε η Τσινοπούλου
Κάτι παραπάνω από επιτυχημένη ήταν η παρουσία της Αντιγόνης Ντρισμπιώτη στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο.
12 Αυγ 16
Ρίο 2106 flash news: 20ος ο Παπαμιχαήλ στα 20χλμ βάδην
Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ στον αγώνα των 20χλμ βάδην των ανδρών. Ο Έλληνας πρωταθλητής τερμάτισε στην 20η θέση με χρόνο 1:21:55. Έτσι συνέχισε τις καλές εμφανίσεις στις μεγάλες διοργανώσεις των τελευταίων ετών.

Κάντε την εγγραφή σας στο Navarino Challenge 2017
Μετράμε αντίστροφα τον χρόνο για την 5η κατά σειρά διοργάνωση που θα πραγματοποιηθεί στο διάστημα μεταξύ 13 και 15 Οκτωβρίου 2017, στην Μεσσηνία και την Costa Navarino λίγο πριν τον εορτασμό της επετείου της Ναυμαχίας του Ναυαρίνου.
22 Ιουλ 17
Αγώνες δρόμου για όλους 30 Ιουλίου στο Καρπενήσι, παράλληλα με το Energy Duathlon Karpenissi
Οι μέρες ζυγώνουν για το "Energy Duathlon Karpenissi" που θα διοργανωθεί στις 30 Ιουλίου στην πόλη του Καρπενησίου από τον Δήμο Καρπενησίου, την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας και την Ελληνική Ομοσπονδία Τριάθλου.
16 Ιουλ 17
Η αυθεντική εμπειρία Διάθλου επιστρέφει 30 Ιουλίου στο Καρπενήσι!
Energy Duathlon Karpenissi 2017: Στις 30 Ιουλίου στο Καρπενήσι θα ζήσουμε μια αυθεντική αθλητική εμπειρία με τρέξιμο και ποδηλασία σε έναν αυθεντικό τόπο ζωής!

©2005-2017 RunningNews.gr: Τα πάντα για το τρέξιμο, το δρομέα και τους αγώνες δρόμου. Ενημέρωση, Αρθρογραφία, Φωτογραφίες, Βίντεο, Φόρουμ - Όροι Χρήσης
Επικοινωνήστε μαζί μας για οτιδήποτε επιθυμείτε στο info [at] runningnews [dot] gr - Αν επιθυμείτε να διαφημιστείτε στο RunningNews.gr δείτε εδω

SportsWeb.gr Network: RunningNews.gr - trinews.gr - Runster.gr - Energy Races - duathlon.gr - Nutrition News - Fitness Pulse