Αρχική Ειδήσεις Καλεντάρι Αποτελέσματα Ενημέρωση Εικόνες Άρθρα Εξοπλισμός Forum Διαφήμιση
Trinews.gr NSCoaching My Athlete Energy Photos Energy Races Kasimis Training
Ειδήσεις
Saucony

Atlas Trail Running

Taygetos Challenge

X-treme Stores
13 Μάρ 18 ← πίσω

Ανακοινώθηκε η λίστα αναμονής: η σειρά των επιλαχόντων του Σπάρταθλον 2018

Επιμέλεια: Κώστας Παλάντζας
3 μέρες μετά την ανακοίνωση των Σπαρταθλητών που θα τρέξουν στον αγώνα του Σεπτεμβρίου, η διοργάνωση του Σπάρταθλον γνωστοποίησε τους επιλαχόντες και τη σειρά τους. Όσον αφορά τους Έλληνες, αν κρίνουμε από τις προηγούμενες χρονιές, οι περίπου 5 πρώτοι επιλαχόντες έχουν αρκετές πιθανότητες να συμμετέχουν τελικά λόγω ακυρώσεων συμμετοχής ή μη ολοκλήρωση εγγραφής μερικών από όσους κληρώθηκαν να μετέχουν. Για τους υπόλοιπους είναι ουσιαστικά αδύνατο. Αυτοί είναι οι 10 πρώτοι επιλαχόντες Έλληνες, με αρκετές ή λιγότερες πιθανότητες να τρέξουν τελικά (στο τέλος βλέπουμε τη πλήρη λίστα)

1 Karampetian Marios Male Hellas

2 Makalias Serafeim Male Hellas

3 Lamprinos Konstantinos Male Hellas

4 Anagnostou Mixalis Male Hellas

5 Tsekouras Alexandros Male Hellas

6 Chronis Dimitrios Male Hellas

7 Koutios Dimitrios Male Hellas

8 Konstas Loukas Male Hellas

9 Lazaridis Konstantinos Male Hellas

10 Ballian Dimitris Male Hellas

Επιλαχών είναι και ο Κύπριος Μάριος Αγαθοκλέους που τερμάτισε πέρυσι. Φέτος η κλήρωση για συμμετοχή από τη Κύπρο ευνόησε τον Μιχάλη Αναστασίου.

Παρατηρούμε ότι η κλήρωση δεν βοήθησε σπουδαίους δρομείς όπως τον Στέργιο Αναστασιάδη (9 φορές έχει τερματίσει και μόλις φτάσει 10 θα δικαιούται απευθείας πρόκριση - αρκετές φορές ήταν 1ος Έλληνας), αρκετές γυναίκες όπως τις 3 που έχουν τερματίσει τον αγώνα Αμαλία Ματθαίου, Γεωργία Μήτσιου, Άντζελα Τερζή. Δεν κληρώθηκαν επίσης ο Γιώργος Πάνος, Γιώργος Ζαχαριάδης, Σπύρος Σπυρόπουλος και πολλοί άλλοι όπως ο Νίκος Σιδηρόπουλος που ήταν πέρυσι 2ος Έλληνας πριν εγκαταλείψει προς το τέλος του αγώνα.

Αυτή είναι η πλήρης λίστα και η σειρά των επιλαχόντων. Στο τέλος οι Έλληνες, και οι παρατηρήσεις-διευκρινίσεις της διοργάνωσης.

*Θυμηθείτε επίσης το θέμα Έγινε η κλήρωση για το Σπάρταθλον 2018. Οι 60 τυχεροί Έλληνες

ΛΙΣΤΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ - WAITING LIST 2018

INTERNATIONAL ATHLETES

Surname Name Sex Country

1 Szarnya Ákos Male Hungary

2 Racz Robert Male Hungary

3 Mag Erika Female Hungary

4 Simonyi Balazs Male Hungary

5 Freeman Rodrigo Male Brazil

6 Valipirtti Vesa Male Finland

7 James Ellis Miles Male United Kingdom

8 Hockmeyer Wyatt Male U.S.A
9 Kasanardjo Endymion Male Netherlands

10 Su-Chen Lin Female Chinese Taipei

11 Howells Carl Male United Kingdom

12 Giussani Riccardo Male Italy

13 Lourenco Ana Female France

14 Ariens Eric Male Netherlands

15 Debenedictis Michele Male Italy

16 Hu Su-Min Female Chinese Taipei

17 Moeller Kent Male Denmark

18 Boros Richard Male Hungary

19 Bacon Martin Male United Kingdom

20 Van Der Veldt Tom Male Netherlands
21 Prytherch Simon Male United Kingdom

22 Sandor Bajcsi Male Hungary

23 Koutnik Dusan Male Czech Republic

24 Rollo Cristiano Male Italy

25 Pok Janos Male Hungary

26 Antell Tarja Female Finland

27 Sala Luka Male Italy

28 Cabulis Peteris Male Latvia

29 Herejt Petr Male Czech Republic

30 Dr. Csupor Krisztina Female Hungary

31 Rod Marek Male Czech Republic

32 Szymanski Rafat Male Poland

33 Ranney Sean Male U.S.A
34 Luc Maes Male Belgium

35 Edwards Fergus Male Australia

36 Sedlak Pavel Male Czech Republic
37 Abee Dick Male Netherlands

38 Placucci Nicola Male Italy

39 James Shane Male Australia

40 Zaragoza Campillo Marco Antonio Male Mexico

41 Ochoa Jose Luis Basalo Male Spain

42 Moore Arthur Male South Africa

43 Mihalakellis George Male Australia

44 Barker David Male United Kingdom

45 Aponte Jean Male Puerto Rico
46 Ramstrom Jan - Erik Male Sweden

47 Guillot William Male France

48 Hamaty Sabina Female Australia

49 Smeds Stefan Male Finland

50 Dorosz Marek Male Poland

51 Fernandes Fernando Male Portugal

52 Heikens Albert Male Netherlands

53 Sleczka Damian Male Poland

54 Martin Pascal Male Switzerland

55 Barraud Sebastien Male France

56 Bacmaga Grzegorz Male Poland

57 Neundlinger Michael Male Austria
58 Segui Gerard Male France

59 Shakir-Khalil Tarique Male United Kingdom

60 Strachan Darren Male United Kingdom

61 Miskimmin John Male United Kingdom

62 Tsai Cheng Han Male Chinese Taipei

63 Krejac Damjan Male Slovenia

64 De Oliveira Marcio Male Brazil

65 Bremner Kerrie Female Australia

66 Samuele Fabrizio Male Italy

67 Vitelli Marco Male Italy

68 Pomeroy Richard Male United Kingdom

69 Secco Elvis Male Italy

70 Tsang Jeffrey Male Hong Kong, Sp.Adm.Reg.of
China

71 Hannon Don Male Ireland

72 Urban Jaroslav Male Czech Republic

73 Lee Fang-Chi Male Chinese Taipei

74 Jaeggi Marco Male Switzerland
75 Gruszczynski Dariusz Male Poland

76 Moledo Rivero Constantino Male Spain

77 Tsvetkov Hristo Male Bulgaria
78 Fernandes Vieira Flavio Male Brazil

79 Sobrino Gian Paolo Male Italy

80 Gallentoft Niclas Male Sweden

81 Tinnerholm Christer Male Sweden

82 Papp Zoltan Male Hungary

83 Cislaghi Angelo Male Italy

84 Marti Nathan Male U.S.A

85 Dieplinger Guenter Male Austria

86 Lund Torjussen Peter Male Denmark
87 Cowdry Tremayne Male United Kingdom

88 Eibring Nina Female Sweden

89 Kozjek Domen Male Slovenia

90 Celikbas Aytug Male Turkey

91 Boiano Roberto Male Italy

92 Joeri Schepers Male Belgium

93 Olaussen Fredrik Male Finland

94 Vace Sigita Female Latvia

95 Cortes Juan Manuel Male Spain

96 Xiao Jing Female China

97 Deak Csaba Male Hungary

98 Zielinski Marcin Male Poland
99 Lundgren Tobias Male Sweden

100 Lukacs Albert Male Hungary

101 Macdonald Jay Male United Kingdom

102 Farretta Andrew Male U.S.A

103 Chay Eliran Male Israel

104 Bestley Russ Male United Kingdom

105 West Jason Male Australia

106 Duredon Claude Male France

107 Huzsvay Edit Female Hungary

108 Savs Spela Female Slovenia

109 Dvorak Stepan Male Czech Republic

110 Farias Ivana Female Argentina

111 Mazur Andrzej Male Poland

112 Addari Paola Female Italy

113 Kirk Peter Male United Kingdom

114 Agathokleous Ektoras Male Cyprus

115 Morosan Mara Female Romania
116 Van Der Gulik Frank Male Netherlands

117 Constantini Delia Female Italy

118 Sant Anna Eduardo Male Brazil
119 Stenslet Daniel Male Norway

120 Razvan Farkas Male Romania

121 Schonlieb Bostjan Male Slovenia

122 Liu Chien Yu Female Chinese Taipei

123 Frotow Jakub Male Poland

124 Ester Velez Graciela Female Argentina

125 Pleite Vilnis Male Latvia

126 Petro Viktor Male Hungary

127 Koranyi Balazs Male Hungary
128 Ilott Martin Male United Kingdom

129 Zhelezov Kostyantyn Male Ukraine

130 Collins Emily Female U.S.A

131 Minghua Yu Male Chinese Taipei

132 Pradas Juan Carlos Male France

133 Sabugo Sousa Jorge Male Spain

134 Harper Colin Male United Kingdom

135 De Block Kristof Male Belgium

136 De Paola Loris Male Italy

137 Miorin Robert Male France

138 Kalisnik Tomaž Male Slovenia

139 Barbacetto Giacomino Male Italy
140 Nenu Mariana Female Romania

141 Suckling Jonni Male United Kingdom

142 Svahn Johan Male Sweden

143 Marzorati Roldano Male Italy

144 Lain Stewart Male United Kingdom

145 Wan Ooi Joo Male Malaysia

146 Seppala Toni Male Finland

147 Chou Chun Hung Male Chinese Taipei

148 Pallaruelo Angel Male France

149 Staehr Hansen Jakob Male Denmark

150 Chefdeville Emmanuel Male France

151 Aziza Nir Male Israel

152 Badia Muniente Antoni Male Spain

153 Corderoy Paul Male United Kingdom

154 Kaldi Peter Male Hungary

155 Espinosa Valdez Cinthia Female Mexico

156 Andersson Mikael Male Sweden
157 Malki Haim Male Israel

158 Chang Li Wang Male Chinese Taipei

159 De Groot Jenni Female Netherlands
160 Barrera Munoz Ruben Dario Male Mexico

161 Harkonen Teppo Male Finland

162 Bone David Male United Kingdom

163 Ho Shinyen Male Chinese Taipei

164 Zhou Marcia Female U.S.A

165 Reily Matthew Male U.S.A

166 Payen Charles Male France

167 Derman Mert Male Turkey

168 Sanders Joshua Male U.S.A
169 Lee Jiunchang Male Chinese Taipei

170 Nguyen Lan Female U.S.A

171 Taksonyi Szilard Male Hungary

172 Monzon Marcos Male Spain

173 Schoenlaub Paul Male U.S.A

174 Volpe Antonello Male Italy

175 Mazzi Marco Male Italy

176 Schlegel Fabien Male France

177 Mathe Zoltan Male Hungary

178 Bochons Eusebio Male Switzerland

179 Braekman Davy Male Belgium

180 Binkowski Waldemar Male Poland
181 Zannino Javier Male Argentina

182 Wu Sheng Ming Male Chinese Taipei

183 Schmidt Rolfe Male U.S.A

184 Schmidt Jacek Male Poland

185 Ariens Jordy Male Netherlands

186 Lorinder Susann Female Sweden

187 Valderrama Jean Louis Male France

188 Miller Barry Male United Kingdom

189 Christopher Willie David Male Malaysia

190 Szollosi Róbert Male Hungary

191 Peragine Michael Male U.S.A

192 Harvey David Male United Kingdom

193 Trollsfjord Anna-Maria Female Sweden

194 House Gary Male United Kingdom

195 Dombay Gabor Male Hungary

196 Vardi Ofir Male Israel

197 Beernaert Veerle Female Belgium
198 Jennings Anne Female Ireland

199 Scobie Stephen Male United Kingdom

200 Yvonnick Simon Male France
201 Masiero Domenico Male Italy

202 Falk Andreas Male Sweden

203 De Santiago Iglesias Luis Male Spain

204 Mendez Manuel Male Argentina

205 Svrcek Filip Male Czech Republic

206 Tomlinson Sam Male United Kingdom

207 Green Addie Female U.S.A

208 Muzhetckii Nikolai Male Russian Federation

209 Schmid Simon Male Switzerland
210 Benvenuti Elisa Female Italy

211 Nouet Gregorio Male Argentina

212 Pierre Mitev Male France

213 Rollo Daniele Stefano Male Italy

214 Heward Sam Male United Kingdom

215 Ayre Sarah Male United Kingdom

216 Muller Jan Male Netherlands

217 Regetsiy Valeriy Male Russian Federation

218 Cornish Duncan Male United Kingdom

219 Macek Stanko Male Slovenia

220 Grablewski Grzegorz Male Poland

221 Ursula Herger Female Switzerland
222 Cox Tim Male United Kingdom

ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ 2018

Επίθετο Όνομα Φύλο Χώρα

1 Karampetian Marios Male Hellas

2 Makalias Serafeim Male Hellas

3 Lamprinos Konstantinos Male Hellas

4 Anagnostou Mixalis Male Hellas

5 Tsekouras Alexandros Male Hellas

6 Chronis Dimitrios Male Hellas

7 Koutios Dimitrios Male Hellas

8 Konstas Loukas Male Hellas

9 Lazaridis Konstantinos Male Hellas

10 Ballian Dimitris Male Hellas

11 Parlapanos Dimitris Male Hellas

12 Lachnidakis Dimitris Male Hellas

13 Maltezos Ioannis Male Hellas

14 Gatzoglou Michalis Male Hellas

15 Sidiropoulos Nikolaos Male Hellas

16 Katsiropoulos Christos Male Hellas

17 Kafkopoulos Vasilios Male Hellas

18 Pekopoulos Dimitrios Male Hellas

19 Chatzigeorgiadis Emmanouil Male Hellas

20 Filippousis Manolis Male Hellas

21 Silvestros Triantafyllos Male Hellas

22 Theodorou Konstantinos Male Hellas

23 Athanasiadis Stavros Male Hellas

24 Sarigiannis Theofilos Male Hellas

25 Vlachos George Male Hellas

26 Karampatos Tasos Male Hellas

27 Ganiaris Evagelos Male Hellas

28 Karamperis Aris Male Hellas

29 Nicolaou Anastasios Male Hellas

30 Georgiopoulos Konstantinos Male Hellas

31 Karalias Panagiotis Male Hellas

32 Kalimeris Dimitris Male Hellas

33 Leoutsakos Theodoros Male Hellas

34 Kaleveas Georgios Male Hellas

35 Spyropoulos Spyros Male Hellas

36 Matthaiou Amalia Female Hellas

37 Sofras Michail Male Hellas

38 Alexakis Konstantinos Male Hellas

39 Alexander Vassos Male Hellas

40 Chaviaras Dimitrios Male Hellas

41 Mitsiou Georgia Female Hellas

42 Dimopoulos Ioannis Male Hellas

43 Fotsis Spyridon Male Hellas

44 Panos Georgios Male Hellas

45 Vythoulka Aikaterini Female Hellas

46 Tsiolakis Tasos Male Hellas

47 Anastasiadis Stergios Male Hellas

48 Terzi Angela Female Hellas

49 Kalogiannidis Thomas Male Hellas

50 Razelos Dimitrios Male Hellas

51 Kanellopoulos Athanasios Male Hellas

52 Michopoulos Marios Male Hellas

53 Mavrikios Christos Male Hellas

54 Vagiakakos Thanasis Male Hellas

55 Zachariadis Georgios Male Hellas

56 Kriparopoulos Andreas Male Hellas

57 Gkrekas Panagiotis Male Hellas

58 Papadopoulos Konstantinos Male Hellas

59 Bosinakis Dimitris Male Hellas

60 Thanoglou Pausanias Male Hellas

Notes:

-Runners on the waiting list can only substitute a withdrawing entrant if there are less than 25 entrants from their nation

-If, due to a withdrawing entrant, there is no representation of a nation then this runner is replaced by the first waiting list runner from that nation

(if there is one).

-Applicants who did not meet the qualification criteria are not acknowledged.

Παρατηρήσεις:

-Έλληνες αθλητές στη λίστα αναμονής αντικαθιστούν μόνο Έλληνες αθλητές στη λίστα συμμετοχών

-Αιτήσεις αθλητών που δεν είχαν κριτήριο συμμετοχής δεν αναφέρονται



Θυμηθείτε όλα τα θέματα του αγώνα του 2017 από το RunningNews.gr:

Τελικά αποτελέσματα 2017. Με έντονα χρώματα έχουμε τους 38 Έλληνες και τον Κύπριο Σπαρταθλητή. http://runningnews.gr/item.php?id=33311

Συγκλόνισε ο τυφλός δρομέας που τερμάτισε το Σπάρταθλο, και οι συναθλητές του που τον βοήθησαν

Ολοκληρώθηκε το αγωνιστικό σκέλος του 35ου Σπάρταθλον

Ο Νικος Σιδερίδης από σήμερα είναι ο καλύτερος Έλληνας όλων των εποχών στο Σπάρταθλο μετά τον Γιάννη Κούρο. Ένα μαραθώνιο καλύτερος από πέρυσι!

Ιστορική επίδοση η Τζο Μαντά στο Σπάρταθλο πρώτη Ελληνίδα όλων των εποχών. Τερμάτισε κλαίγοντας, όπως κι οι θεατές

35ο ΣΠΑΡΤΑΘΛΟΝ: Νικητής ο Λιθουανός νικητής Aleksandr Sorokin – 3ος ο Νίκος Σιδερίδης

Ο πατήρ Θεόδωρος Περπερίδης τερμάτισε το Σπάρταθλο!

Το 35ο Σπάρταθλον συνεχίζεται και κατά τη διάρκεια της νύχτας με μεγάλο ενδιαφέρον

Σε εξέλιξη το Σπάρταθλον, 3ος ο Νίκος Σιδερίδης


Σπάρταθλον 2017, το official trailer!

και το προαγωνιστικό ρεπορτάζ: Με 59 Έλληνες και 391 δρομείς ξεκινά το Σπάρταθλο. Οι αντικαταστάσεις στη λίστα, ο καιρός, και όλα τα τελευταία νέα









Σου άρεσε αυτό το άρθρο; Μοιράσου το με τους φίλους σου!

Κάντε "like" στη σελίδα μας στο facebook για όλα τα τελευταία Running News!

...διάβασε επίσης
8 στοιχεία που κάνουν τον καλό Μαραθωνοδρόμο και ξεχωρίζουν τους κορυφαίους Χάσε λίπος – Κράτα τη μυϊκή σου μάζα

Runster
Σχόλια αναγνωστών
...διάβασε επίσης
Αρνητικές επαναλήψεις Γυμναστήριο τσέπης
Θλάση προσαγωγού: Αντιμετώπιση και ασκήσεις για αποκατάσταση 6 συνήθειες που βάζουν σε κίνδυνο τα νεφρά μας
Nutrition News

Runster.gr

Πρέπει να διαβάσετε
22 Οκτ 21
Δοκιμάζουμε τα νέα μοντέλα Reebok: Floatride Energy GROW & Floatride Energy 3
RunningNews.gr Shoe reviews
Ο δρομέας μεγάλων αποστάσεων Γιώργος Δαφνής και η personal trainer Κάτια Στρατουδάκη δοκιμάζουν για το RunningNews.gr τα τα νέα μοντέλα παπουτσιών της Reebok. το Floatride Energy 3 και το Floatride Energy GROW αντίστοιχα, είναι δυο μοντέλα υψηλής ποιότητας , σε ιδιαίτερα ανταγωνιστική τιμή, ιδανικά για απαιτητικούς δρομείς
10 Οκτ 21
Emelia: Μελάσα ανώτερης ποιότητας – μοναδικής γεύσης
Ως μία από τις 9 θρεπτικότερες τροφές του πλανήτη, η μελάσα από ζαχαροκάλαμο είναι μια Yπερτροφή, που καλύπτει συνολικά τις ανάγκες του ανθρώπινου οργανισμού προκειμένου να παραμένει υγιής. Όμως κάθε μελάσα διαφέρει από την ποιότητα των ζαχαροκάλαμων, τον τρόπο συγκομιδής τους και τη μέθοδο παραγωγής της. Η Emelia είναι μελάσα ανώτερης ποιότητας και μοναδικής γεύσης, διότι δεν είναι προϊόν σύνθλιψης και απόσταξης
30 Σεπ 21
Mizuno Running. Συλλεκτική Έκδοση Wave Skyrise 2 Amsterdam
Τιμώντας την Ιαπωνική της κληρονομιά, η Mizuno συνεργάζεται ξανά με το Rijksmuseum για να σχεδιάσει αυτή την συλλεκτική έκδοση για τον Μαραθώνιο του Άμστερνταμ 2021 του οποίου είναι επίσημος χορηγός. Η έμπνευση του σχεδίου προέρχεται από τα διάφορα εκθέματα του Ασιατικού Περιπτέρου
16 Σεπ 21
UA HOVR™ Mega 2 Clone: Τεχνολογικά Εξελιγμένο για να ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις κάθε Δρομέα!
Η τεχνολογία στο επάνω μέρος του Mega 2 Clone, προσαρμόζεται ανάλογα με το σχήμα και το πάτημα του ποδιού κάθε δρομέα, με σκοπό να αποτρέπει τις τριβές που μπορούν να προκαλέσουν ερεθισμούς.

©2005-2021 RunningNews.gr: Τα πάντα για το τρέξιμο, το δρομέα και τους αγώνες δρόμου. Ενημέρωση, Αρθρογραφία, Φωτογραφίες, Βίντεο, Φόρουμ - Όροι Χρήσης
Επικοινωνήστε μαζί μας για οτιδήποτε επιθυμείτε στο info [at] runningnews [dot] gr - Αν επιθυμείτε να διαφημιστείτε στο RunningNews.gr δείτε εδω

SportsWeb.gr Network: RunningNews.gr - trinews.gr - Runster.gr - Energy Races - duathlon.gr - Nutrition News - Fitness Pulse